Návštěva z knižního království

Za devatero horami a devatero řekami se rozprostírá pohádkové Knižní království. Patří hlavně dětem, a tak jednou za čas vyjíždí jeho velvyslanci mezi děti a přinášejí jim ty nejvzácnější dary – knížky plné pohádek, dobrodružství a napínavých příběhů.

Jedno jarní dopoledne přijela i k nám paní velvyslankyně Táňa Andrtová a bylo to úžasné setkání...

Svým milým pohádkovým přístupem nás provedla královstvím knížek. Naučili jsme se krásnou písničku, kterou si zavoláme na knížky, když máme chuť číst, nebo je nám smutno  a nebo se chceme  ponořit  do říše fantazie.

Když jsme se dostatečně s knížkami spřátelili, byla pro nás připravená motivační hra Za zvířátky do knížek. Rozdělili jsme se na tři družstva se svými kapitány, kteří hlídali nasbírané body.Skládali jsme pexeso, plnili úkoly z knížek a hlavně jsme si to moc a moc užili. Po sečtení bodů a vyhlášení vítězů na nás čekala truhla plná dárků. Nadšení vystřídalo uznání, že se všichni snažili a jsou stejně důležití, tak jako písmenka ve slovech. Jednou jsou první, jindy poslední nebo uprostřed, ale pokaždé stojí tam, kde je jejich místo. Tak aby slova dávala smysl.

Musím říci, že  i já jsem se nechala vtáhnout do hry a byla nadšená z krásných aktivit, které děti úplně pohltily. Líbí se mi, že nakladatelství Thovt má rozdělené knížky podle čtenářské zdatnosti.

Na třídní schůzce  si budete moci tyto knížky prohlédnout a případně objednat.

Za vše vypovídají fotografie. Už teď se těšíme na další poselství, která k nám budou z tohoto království vyslaná.

Hezký den Vám přeje Vaše p. uč. Pavla